اخبار

پخش زنده پرواز ویرجین گلکتیک

نخستین پرواز ویرجین گلکتیک با خدمه کامل، ۲۰ تیر انجام می‌شود

شرکت ویرجین گلکتیک امروز، یکشنبه ۲۰ تیر ساعت 17:30 به وقت ایران، نخستین پرواز با خدمه کامل خود را انجام می‌دهد. ریچارد برنسون، بنیان‌گذار ویرجین گلکتیک، دو خلبان و سه متخصص پرواز، اعضای خدمه این ماموریت هستند. این پرواز با فضاپیمای اسپیس شیپ VSS Unity از مرکز فضایی ویرجین گلکتیک در نیومکزیکو آمریکا انجام می‌شود.

به روز رسانی: به علت شرایط جوی پرتاب به ساعت 19 موکول شد.

پخش زنده پرواز ویرجین گلکتیک از یوتیوب:

 

فضاپیمای SpaceShipTwo شرکت ويرجين گلكتيك برای حمل و نقل مسافران و محموله به فضای زیرمداري طراحی شده است.

فضای داخلی کابین اسپیس شیپ را ويرجين گلكتيک با همکاری آژانس طراحی سیمورپَوِل در لندن طراحی کرده است. پالت رنگی کابین به دقت انتخاب شده است به طوری که معماری صندلی، خود کابین و لباس‌های فضایی را تکمیل می‌کند. قسمت‌های فلزی طلایی شبیه ماسه‌های درخشان بیابان است، رنگ‌های آبی فضاهای آسمانی را نشان می دهد و الهام گرفته از اقیانوس و مسافرانی است که به زمین باز می‎گردند. سطوح و عناصر کابین کاملا صاف است و طوری طراحی شده که به فضانوردان اجازه می‌دهد آزادانه کابین را کاوش کنند. ۱۲ پنجره‌ بزرگ کابین دارای لبه‌های خمیده و گسترده‌ایست که به فضانوردان اجازه می‌دهد در موقعیتی قرار بگیرند که نمای ۳۶۰ درجه‌ای بی نظیر، از فضای بی نهایت تا سیاره‌ زیبای‌مان را به راحتی مشاهده کنند. به لطف ۱۶ دوربینی که در داخل کابین نصب شده است، از کل مدت سفر فیلم و عکس تهیه می‌شود و هر مسافر می‌تواند مستندات کافی از تجربه خود را به همراه همسفرانش دریافت کند.

یک هواپیمای بزرگ به نام WhiteKnighTwo فضاپیما را به ارتفاع حدود ۱۵ کیلومتري می‌برد و سپس فضاپیما از هواپیما جدا شده و مسیر خود را به ارتفاع ۸۰ کیلومتری آغاز می‌کند. در این ارتفاع مسافران می‌توانند انحنای زمین را در برابر سیاهی فضا ببینند و چند دقیقه بی‌وزنی را تجربه کنند.

حدود ۷۰۰ نفر برای پرواز با اسپيس شيپ-دو صندلي‌هايي با قیمت بلیط ۲۵۰ هزار دلار رزرو کرده‌اند. پرواز امروز نخستین پرواز با ظرفیت کامل این فضاپیما است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *