اخبار

آیا حضور موجودات بیگانه در زمین تایید شده‌ است؟

آیا حضور موجودات بیگانه (یوفو ها) در زمین تایید شده‌ است؟

یوفو ها که اکنون بیشتر تحت عنوان پدیده‌های هوایی (یا غیر معمول) ناشناخته یا UAP از آن‌ها یاد می‌شود، در سال‌های اخیر به دلیل شهادت‌های بسیار از سوی شاهدان معتبر، تحت نظارت بیشتر دولت ایالات متحده قرار گرفته‌اند. “کمیته فرعی امنیت ملی در مرز” و “امور خارجه مجلس نمایندگان” به منظور روشن کردن آن‌ چه که برخی تصور می‌کنند تهدید مبرم امنیت ملی است، جلسه ‌ای در روز چهارشنبه 4 مرداد در واشنگتن دی سی با عنوان “UAP: پیامدها بر امنیت ملی، امنیت عمومی و شفافیت دولت” برگزار کرد.

 

بررسی جلسه استماع نمایندگان کنگره ایالات متحده

سه شاهد مهم در این جلسه شهادت دادند: رایان گریوز و دیوید فریور، دو هوانورد سابق نیروی دریایی ایالات متحده که از مواجهه متعدد با اشیاء ناشناخته در حریم هوایی آموزش نظامی گزارش دادند و دیوید گروش، کهنه سرباز جنگی ارتش ایالات متحده و افسر اطلاعات پنتاگون.

جلسه با سخنان دو تن از نمایندگان درباره الزام به شفافیت دولت و حق اطلاع مردم در مورد فناوری‌هایی با منشأ ناشناخته یا همان یوفو ها آغاز شد. در ادامه گروش ادعا کرد که به او درباره وجود “برنامه بازیابی تصادف و مهندسی معکوس UAP” گفته شده و او از دسترسی به آن محروم شده است، این مسئله او را وادار به افشاگری کرده. وقتی از او پرسیده شد که آیا از تصاویر مکان‌های سقوط آگاه است، گفت که نمی‌تواند در یک محیط علنی و طبقه‌بندی نشده درباره این موضوع بحث کند.

 

بیشتر بدانید: گزارش‌های مردم جهان از مشاهده بشقاب پرنده ها

 

گروش در ادامه ادعا می‌کند که دولت فضاپیمای دست نخورده و اجساد یا گونه‌های بیگانه را در اختیار دارد. اما در پاسخ به این سوال که آیا خودش فضاپیما یا هیچ یک از اجساد را دیده‌است پاسخ می‌دهد که “این چیزی نیست که من خودم شاهد آن بوده باشم.”

 

اظهارات گروش و دو شاهد دیگر به سرعت در تیتر خبرگزاری‌ها قرار گرفت و شایعه‌های بسیاری را مبنی بر افشای حضور بیگانگان در زمین و یا تایید وجود فرازمینی‌ها و یوفو ها به راه انداخت. اما حقیقت ماجرا از این قرار است که در این جلسه هیچ مدرکی ارائه نشد و صرفا ادعاهایی بر اساس مشاهدات پیشین بیان شده‌است که هیچ کدام قابل پذیرش نبوده‌اند. پرونده UAPها سالهاست که مطرح است و تیم‌های تحقیقاتی مختلفی در حال بررسی آن و جمع‌آوری داده‌های بیشتر هستند. فرازمینی بودن این پدیده‌ها پاسخ ساده‌انگارانه‌ای است که همیشه مطرح بوده اما در مجامع علمی پاسخ‌هایی همچون فناوری‌های پیشرفته نظامی، گزینه‌های معقول‌تری هستند.

در پایان این جلسه، نمایندگان بر لزوم استفاده از علم برای تلاش و یافتن پاسخ معمای UAP و درخواست پاسخگویی و شفافیت از دولت ایالات متحده تاکید کردند.

 

مترجم: مبارکه حدادی
ویراستار: امیرعلی مومنی
منبع: اسپیس

 

مرکز نجوم آوا استار

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *