گشت‌های رصدی

گشت رصدی و طبیعت‌گردی تخت سلیمان

تخت سلیمان، با قدمتی بیش از سه هزار سال بزرگ‌ترین پایگاه دین زرتشت و مرکز آموزشی، مذهبی و اجتماعی ایرانیان بوده است. این بنای باستانی دوران مختلفی از تاریخ تمدن بشر را از سر گذرانده است و اکنون به عنوان یکی زیباترین مکان‌های گردشگری ایران به شمار می‌رود. مجموعه تخت سلیمان در جنوب شرق استان آذربایجان غربی و در نزدیکی شهرستان تکاب قرار دارد. به جز بناهای تاریخی این مجموعه آنچه به زیبایی تخت سلیمان دو چندان افزوده است، دریاچه‌ای است که به شکل طبیعی در محوطه تخت سلیمان شکل گرفته است. این مجموعه از بهترین مقاصد گردشگری در فصل بهار است.

به جهت موقعیت جغرافیایی و نزدیکی این مجموعه تاریخی به مناطقی با آسمان تاریک، آوا استار با همکاری شرکت گردشگری آوان گشت رصدی و طبیعت‌گردی تخت سلیمان را در تاریخ‌ 14 تا 16 خرداد برگزار می‌کند.

روز دوشنبه 14 خرداد ساعت 6 صبح از تهران حرکت می‌کنیم. در مسیر برای دو وعده صبحانه و ناهار توقف خواهیم داشت. عصر همان روز پس از رسیدن به اقامتگاه بومگردی و صرف میان وعده، گشتی در روستای نصرت آباد می‌زنیم. سپس یک شب رصدی خاطره‌انگیز را آغاز می‌کنیم. در ادامه پس از صرف شام تا نیمه شب به رصد اجرام آسمانی ادامه می‌دهیم.

صبح روز 15 خرداد پس از صرف صبحانه به سوی مجموعه تخت سلیمان حرکت می‌کنیم. از بخشی از این مجموعه زیبا و تاریخی پیش از ناهار و بخشی از آن پس از صرف ناهار بازدید می‌کنیم. سپس به اقامتگاه باز می‌گردیم و بعد از استراحت به رصد و بازی می‌پردازیم.

صبح روز 16 خرداد اقامتگاه را ترک کرده و به سوی زنجان حرکت می‌کنیم. در مسیر بازگشت از گنبد سلطانیه، بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان، بازدید می‌کنیم. در ادامه مسیر برای صرف ناهار توقف خواهیم داشت. در نهایت چهارشنبه شب با خاطراتی شیرین سفر خود را به پایان می‌رسانیم.

تاریخ: 14 تا 16 خرداد (2 شب و 3 روز)

زمان حرکت: دوشنبه 14 خرداد ساعت 6 صبح

زمان رسیدن به تهران: شب چهارشنبه 16 خرداد

آخرین مهلت ثبت نام: ساعت 12 ظهر روز شنبه 12 خرداد (ظرفیت محدود)

امکانات برنامه: وسیله نقلیه توریستی (25 نفره) – کارشناس رصدی – کارشناس طبیعت‌گردی – بیمه – اقامت در اقامتگاه بوم گردی – امکانات رصدی و آموزشی – میان وعده – سه وعده صبحانه – دو وعده شام (نهار روز اول و دوم و سوم بر عهده مسافران است)

اقامت: در اتاق‌های 5 نفره همراه با سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی برای هر اتاق

هزینه گشت: 6.950.000 تومان

باتوجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که زودتر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

این برنامه با همکاری آژانس گردشگری آوان برگزار می‌شود.

قوانین کنسلی: از ۶ تا ٣ روز قبل از برنامه، به میزان ٧۰ درصد مبلغ برنامه، مسترد خواهد شد. ۲ روز قبل از برنامه یا در صورت عدم حضور در برنامه، مبلغی مسترد نخواهد شد.

ثبت نام تور

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *