اخبار

کشف جدید هیجان‌انگیز درباره ماه | پخش زنده

کشف جدید ناسا درباره ماه

ناسا اعلام کرد:

کشف آب در سطح آفتابگیر ماه

 

ناسا اعلام کرده که در روز دوشنبه ۵ آبان ۹۹ خبر “کشف جدید هیجان انگیزی درباره ماه” را منتشر می‌کند. این رویداد به صورت تله‌کنفرانس از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران به صورت زنده از وبسایت ناسا پخش خواهد شد. این کشف جدید از داده‌های رصدخانه استراتوسفری فرو سرخ، سوفیا (SOFIA) به دست آماده است. سوفیا بزرگترین رصدخانه پرنده جهان است که در یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ جای گرفته و با پرواز در ارتفاعات بالا (بالاتر از ۹۹ درصد بخار آب موجود در جو)، کیهان و منظومه شمسی را در طول موج فروسرخ با تلسکوپ ۲.۷ متری خود، رصد می‌کند؛ طول موجی که رصدخانه‌های مستقر در زمین قادر به دیدن آن نیستند.

اعلام شده که این کشف جدید در زمینه پروژه‌های ناسا برای کاوش اعماق فضا، تحت پروژه آرتمیس برای سفر دوباره به ماه تا سال ۲۰۲۴ و آمادگی برای سفر به مریخ تا سال ۲۰۳۰ کمک فراوانی خواهد کرد. همچنین دانستن بیشتر درباره ماه، اطلاعات ارزشمندی درباره تاریخچه بخش داخلی منظومه شمسی به ما می‌دهد.

ارائه دهندگان این تله‌کنفرانس:
دکتر پاول هرتز، مدیر بخش اخترفیزیک ناسا
دکتر جیکوب بلیچر، مدیر بخش کاوش‌های انسانی ناسا
دکتر کیسی هانیبال، از اعضای مرکز فضایی گودارد ناسا
دکتر نسیم رنگوالا، از اعضای پروژه SOFIA

گمانه‌ زنی‌ها مبنی بر این است که این خبر درباره کشف منابع جدید مولکول‌های آب در ماه و تامین آب مورد نیاز فضانوردان در ماه و سایر اکتشافات فضایی است.

این کنفرانس خبری را دوشنبه ۵ آبان ۹۹، ساعت ۱۹:۳۰ در همین صفحه می‌توانید مشاهده کنید:

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “کشف جدید هیجان‌انگیز درباره ماه | پخش زنده

  1. عباس جعفری گفت:

    اگر کنفرانس در مورد کشف ملکول آب باشد، واین کشف اتفاق افتاده باشد، قدم بزرگی در رابطه با زندگی در کره ماه برداشته شده است،

  2. محسن گفت:

    من نتوانستم چیزی ببینم. فیلم؟ لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *