میلیاردر ژاپنی به دنبال ۸ مسافر برای ماموریتی به مقصد ماه است

“ماه عزیز” هم اکنون به دنبال مسافر میگردد

یوساکو مائزاوا (Yusaku Maezawa)،  یک کارآفرین جنجالی در روز سه شنبه ۱۲ اسفند اعلام کرد که برای پروژه “ماه عزیز” که هدف آن پرتاب “اولین ماموریت شهروندی به ماه” است، هم اکنون به دنبال هشت مسافر می‌گردد؛ سفری با فضاپیمای استارشیپ اسپیس ایکس به دور ماه.

این پروژه در سال ۱۳۹۷ با هدف اصلی بردن تعدادی از هنرمندان به ماه معرفی شد. مائزاوا در آخرین اعلان، از متقاضیان می خواهد که برای یک سفر یک هفته‌ای به ماه، تیمی ۸ نفره از سراسر جهان تشکیل دهند.

در ویدیوی اعلامیه این فراخوان برای فضانوردان شهروند، که شامل موسیقی سنگین راک و تصاویر بلند شدن و پرتاب فضاپیمای استارشیپ اسپیس ایکس است،  ایلان ماسک بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس حمایت خود را از این ماموریت ابراز کرد و اظهار داشت: “من فکر می کنم ما یک تغییر واقعی ایجاد خواهیم کرد.”

مائزاوا در این ویدئو گفت: من از شما دعوت می کنم تا در این مأموریت به من بپیوندید. هشت نفر از شما از سراسر جهان. این مأموریت دو سال دیگر، در سال ۲۰۲۳ انجام خواهد شد و من می خواهم افرادی از هر زمینه‌ای به این گروه بپیوندند.

مائزاوا مشخص نکرد که برای انتخاب این افراد چه شرایط  و صلاحیتی لازم است. آنها به مردم اجازه می دهند تا ۲۵ اسفند ساعت ۶:۲۹ صبح به وقت ایران دررقابت پیش ثبت نام کنند. سپس طبق گفته وبسایت، هر کسی که پیش ثبت نام کند یک ایمیل در مورد مراحل گزینش دریافت می کند. پیش ثبت نام با گزینش اولیه (که تا ۱ فروردین اتفاق می‌افتد)، مصاحبه آنلاین و مصاحبه نهایی و غربالگری پزشکی دنبال می شود که این فرایند احتمالا تا اوایل خردادماه انجام می‌شود.

ثبت نام در وبسایت پروژه

این فراخوان در حالی است که سایر مأموریت های فضایی شهروندی نیز توجه متقاضیان را به خود جلب می‌کنند. به عنوان مثال، مردم در سراسر جهان برای حضور در Inspiration4درخواست  داده‌اند، رقابتی که قصد دارد یک مأموریت شهروندی را به فضا برساند در حالی که برای بیمارستان تحقیقات کودکان سَنت جود کمک مالی جمع آوری می‌کند.