گشت‌های رصدی

گشت رصدی و طبیعت‌گردی منطقه علیصدر

فصل تابستان فرصتی برای تماشای ستاره‌ها و لذت بردن از برآمدن قلب کهکشان راه شیری در آسمان است. شب‌های مرداد ماه نیز با نزدیک شدن به روزهای اوج بارش شهابی برساووشی بهترین زمان برای گشت‌های رصدی است. مرکز نجوم آوا استار نیز اولین گشت رصدی خود در تابستان ۱۴۰۳ را در روزهای ۱۸ و ۱۹ مرداد در منطقه علیصدر همدان برگزار می‌کند.

صبح روز پنجشنبه تهران را به مقصد همدان ترک می‌کنیم و حوالی بعدازظهر به رصدگاهمان می‌رسیم. سپس با غروب خورشید به نظارۀ آسمان شب خواهیم نشست و همراه با کارشناسان مجموعۀ آوا استار اصول شناخت و رصد آسمان را بررسی خواهیم کرد. در طول شب نیز از دریچۀ تلسکوپ به عظمت اجرام عمق آسمان چشم می‌دوزیم. همچنین با توجه‌ به‌این‌که در آن تاریخ نزدیک شب‌های اوج بارش شهابی برساووشی هستیم، احتمالاً شاهد شهاب‌های برساووشی زیادی خواهیم بود. صبح جمعه پس از صرف صبحانه آن دسته از همسفرانی که علاقه‌مند باشند می‌توانند از غار علیصدر بازدید کنند. پس از این برنامه به سمت تهران حرکت کرده و بعدازظهر جمعه سفر ما با رسیدن به تهران به پایان می‌رسد.

*اگر علاقه‌مند به طبیعت‌گردی و رصد آسمان هستید، این برنامه برای شماست.*

زمان: پنجشنبه و جمعه ۱۸ و  ۱۹ مرداد ۱۴۰۳
مکان: منطقه علیصدر، شهرستان همدان
حرکت: پنجشنبه ۱۸ مرداد ساعت ۸:۳۰ صبح
برگشت (رسیدن به تهران): جمعه ۱۹ مرداد حدود ساعت ۱۷
آخرین مهلت ثبت نام: ۱۰ مرداد (ظرفیت محدود)

امکانات برنامه: وسیله نقلیه توریستی – کارشناس رصدی – کارشناس طبیعت‌گردی – بیمه – اقامت در اقامتگاه بوم‌گردی – امکانات رصدی و آموزشی – میان وعده – یک وعده صبحانه – یک وعده شام (نهار روز اول و دوم بر عهده مسافران است)

هزینه گشت: ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان (اعضای مرکز نجوم آوا استار ۲،۳۰۰،۰۰۰  تومان)
در صورت تمایل به بازدید از غار علیصدر مبلغ ۱۸۵،۰۰۰ تومان (هزینه بلیط) به ارقام فوق اضافه می‌گردد.

باتوجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که زودتر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

این برنامه با همکاری آژانس گردشگری آوان برگزار می‌شود.

قوانین کنسلی: از ۶ تا ٣ روز قبل از برنامه، به میزان ٧۰ درصد مبلغ برنامه، مسترد خواهد شد. ۲ روز قبل از برنامه یا در صورت عدم حضور در برنامه، مبلغی مسترد نخواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام در این برنامه فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.

ثبت نام تور

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *