وبلاگ, اخبار

 ثبت نام پنجمین رقابت استارکاپ آغاز شد

5th starcup

اطلاعیه شماره ۱

رقابت استارکاپ، رقابت جامع منجمان آماتور ایرانی است که طی سال‌های گذشته به همت مرکز نجوم آوا استار و با همراهی و همکاری انجمن نجوم ایران هر ساله در شهریور ماه برگزار می‌شود.

استارکاپ رقابت جامع منجمان آماتور ایرانی است که در آن مهارت‌های علمی و عملی شرکت کنندگان (نظیر مهارت‌های رصد با چشم غیر مسلح و ابزار نجومی، شناخت آسمان، اصول پیمایش،توانایی ثبت علمی رصد، محاسبات آماتوری و…) موردسنجش قرار می‌گیرد.

در پایان نیز نفراتی که در مجموع بخش‌ها حائز بالاترین امتیازات شده باشند، به عنوان برنده معرفی خواهند شد.

بخش رقابت اصلی استارکاپ

بخش رقابتی مهمترین بخش استارکاپ است که شرکت کنندگان در رقابت استارکاپ در بخش‌های چهارگانه مهارت‌های رصدی، سوالات شفاهی، آزمون کتبی و گزارش نویسی به رقابت می‌پردازند.
ترکیب سوالات به گونه‌ای است که افرادی که اشراف مناسبی به شاخه‌های مختلف نجوم آماتوری دارند، از شانس بالایی برای برنده شدن در این رقابت برخوردارند.
کاپ رقابت و جایزه ویژه در نهایت به نفر اول این بخش اهدا خواهد شد.
در اطلاعیه‌های بعدی جزئیات منابع و موضوعات اطلاعاتی مورد نیاز اعلام خواهد شد.

بخش رقابت عکاسی

بخش رقابت عکاسی، بخش جنبی استارکاپ است.
در این بخش شرکت کنندگان در طول برگزاری استارکاپ، اقدام به عکاسی می‌کنند. پس از پایان رقابت اصلی هر شرکت کننده می‌تواند مجموعه عکسی از آثاری که در طول رقابت ثبت کرده است، ارائه کند.
مجموعه برتر (شامل ترکیبی از عکس‌های گزارشی، خبری، لنداسکیپ نجومی و علمی) به انتخاب داوران این بخش به عنوان برنده بخش عکاسی برگزیده خواهد شد.

بخش آموزشی

در کنار بخش‌های رقابتی، جهت آموزش علاقمندانی که مایل هستند در دوره‌های آتی استارکاپ شرکت کنند، بخش آموزشی در نظر گرفته شده است که همزمان با بخش‌های رقابتی، در قالب کارگاه‌های آموزشی در شب استارکاپ برگزار خواهد شد.
هرچند توصیه اصلی، شرکت در بخش‌ رقابت استارکاپ است، اما عزیزانی که مایل هستند جهت کسب مهارت و آموزش در این رویداد علمی شرکت داشته باشند، می‌توانند در بخش آموزشی ثبت نام کنند.
بدیهی است اولویت ثبت نام در بخش رقابت استارکاپ است و ظرفیت بخش آموزشی محدود است.

زمان برگزاری: پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ شهریور ۱۳۹۸

مکان برگزاری: کاروانسرای قصر بهرام

جوایز نفرات برتر:

نفر اول: کاپ ویژه + یک سکه تمام بهار آزادی
نفر دوم: نیم سکه بهار آزادی
نفر سوم: ربع سکه بهار آزادی

برنده بخش عکاسی: ربع سکه بهار آزادی

هزینه ثبت نام: ۲۸۵ هزار تومان

مهلت ثبت نام: تا پایان روز ۲۵ امرداد ۹۸

کارگاه‌های آموشی آنلاین

جهت افزایش سطح دانش شرکت کنندگان بخش رقابت استارکاپ، پیش از زمان برگزاری رقابت، دو کارگاه آموزشی آنلاین برگزار خواهد شد. موضوع کارگاه‌ها و زمان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد.

شرکت در این کارگاه‌ها برای شرکت کنندگانی که تا قبل از زمان برگزاری کارگاه‌ها نسبت به قطعی کردن ثبت نام خود اقدام کرده ‌اند، در هر دو بخش رقابتی و آموزشی استارکاپ رایگان است.

در اطلاعیه‌های بعدی، اسامی داوران، مراکز و سازمان‌های همراه و حامی استارکاپ و جزئیات بیشتری از روند برگزاری به اطلاع عزیزان خواهد رسید.

با توجه به ظرفیت محدود برنامه اولیت با کسانی است که زودتر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

سایت رسمی رقابت استارکاپ
www.StarCup.org

فرم ثبت نام در استارکاپ ۹۸
http://starcup.avastarco.com/register/

کانال رسمی اطلاع رسانی رقابت استارکاپ
t.me/starcup_official

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *